foto na web 2

Zdraví je nejdůležitější hodnotou v našem životě. Život v dřevěném domě je zdravý, protože dřevo reguluje vlhkost a tím nevznikají plísně. Několik výzkumů dokazuje, že dřevo má pozitivní vliv na pohodu lidí - snížení srdečního rytmu, zlepšení koncentrace a kvality spánku.

Dřevostavby nabízejí vynikající kvalitu bydlení, protože použité materiály jsou bezchybné pro životní prostředí a nemají negativní vliv na zdraví nebo životní prostředí. Pozitivní účinky dřeva, jeho vůně, barva a struktura jsou dobře známé a jsou hlavním důvodem, proč jsou dřevěné stavby pro naše zdraví lépe.

O mobilných domoch

Bývať v mobilnom dome, myslieť vo veľkom

Bydlet v mobilním domě, myslet ve velkém

Můj dům, můj hrad zní jedno staré přísloví. O velikosti hradu však nikde není ani zmínka a je tedy otázkou, zda se má být tento hrad velký nebo stačí malý. Požadavky, které obyvatelé domů na velikost svého obydlí kladou, závisí na jejich životním stylu.

Mobilní domy - mobilheimy jsou už i na Slovensku a v Čechách zajímavým trendem v malo metrážních způsobu bydlení. Tyto stavby jsou svou konstrukcí uzpůsobeny pro naše podnebí, ale svou velikostí drží filozofii malých domů.

Pod pojmem mobilní dům si můžete představit pojízdný dům, který je často k vidění například v přímořských kempech nebo různě velké transportní buňky. Mohou vás také napadnout prefabrikované dřevostavby, které se sestavují z již hotových stěn přímo na pozemku. Zde se nabízí odpověď, že váš mobilní dům bude přesně takový, jaký ho budete chtít. Technologie totiž dnes umožňují postavit téměř cokoli.

Pokud máte nevyužitý pozemek někde za městem, vesnicí, ve dvoře .... v lese, toto je pro vás ideální řešení. Největší výhodou mobilních domů je to, že nepotřebujete žádné stavební povolení. Jednoduše ho postavíte na svůj pozemek a napojíte na inženýrské sítě a bydlíte. A pokud vás výhled z okna přestane bavit, jednoduše dům naložíte na návěs a odvezete ho na nové místo.

Stačí si jen ujasnit, co vlastně na bydlení potřebujete, protože celoročně obyvatelné mobilní domy reagují na potřeby svých obyvatel. Všechny typy celoročních mobilních domů se shodují ve dvou základních znacích:

1.- Pro jejich stavbu není nutná základová deska.

2.- Většinou se jedná o přízemní objekty.

3.- Není třeba stavební povolení

Co nabízí mobilní dům oproti běžným domům?

Na první pohled mobilní domy zaujmou svými nižšími pořizovacími náklady, což je způsobeno prostě jejich menší velikostí oproti běžným domům. V projektech typových domů málokdy najdete malý dům se zastavěnou plochou menší než 50 m2, což jsou běžné rozměry mobilních domů. Avšak mobilní domy nabízejí stejný energetický a uživatelský standard než běžné domy.

Už nejde o maringotky, kde byste se museli bát, že v případě nízkých teplot zmrzne. My a také většina výrobců koncipuje mobilní dům k celoročnímu užívání a podle toho se navrhuje skladba stěn. Vybraný topný systém odpovídá vašim požadavkům a ani v zimě nebude problém váš mobilní dům rychle vytopit.

Díky vysokému pracovnímu tempu a koncentraci pracovních příležitostí ve městech se začínáme přibližovat evropskému standardu bydlení v menších domech a bytech. Není to ani tak způsobeno tím, že by lidé chtěli bydlet v menších a útulnějších prostorech, spíše jde o vysokou cenu za 1m² užitné plochy domu nebo bytu. Pro tento trend se zdají být mobilní domy odpovídajícím řešením v poměru cena / výkon.

Malá rada k celoročním mobilním domem na závěr:

Pokud nechcete investovat do velkého domu, ale máte pěkný pozemek nebo zahradu, porozhlédněte se po mobilheimu. My uspokojíme vaše aktuální potřeby rychle a za přijatelnou cenu.

Malý mobilní dům koupíte i za méně než 25.000.- €.

Tak jaký je váš finální verdikt? Dáte přednost klasickému domu nebo jsou pro vás celoroční mobilní domy zajímavé? V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na tel. čísle 0907 681 381.